«Біла хвоя» – це невелика справа двох людей – Кирила Бабія і Марії Павлюченко. «Біла хвоя» – це унікальні, неповторні вироби з дерева. Кирило і Марія охоче погодилися розповісти нам свою історію.

Кирило має технічну спеціальність, і це впливає на те, як зробити вироби, точність і правильність розрахунків. Марія здобула освіту у сфері декоративно-прикладного мистецтва, і це впливає на форми виробів, композиції, зовнішній вигляд.

вироби з дерева, український виробник

вироби з дерева, український виробник

До «Білої хвої» хлопець і дівчина вчилися і шукали те, чим хотіли б займатися, приділяючи цьому максимум часу. І «Біла хвоя» стала їхнім першим досвідом роботи з деревом. Майже всього вони навчилися самі, шляхом проб і помилок, і вважають, що це найцінніший процес набуття досвіду

Назва

З’явилася через підбір слів, так чи інакше пов’язаних із деревом. Ми дуже хотіли, щоб це було щось просте, лаконічне і не англомовне, щоб відчувався дух того, що ми робимо. Здається, нам вдалося.

Про дерево

Деревину для наших виробів ми знаходимо в лісах і біля озер. Чи наші друзі привозять нам знайдені чи непотрібні гілки. Багато їх можна знайти, коли люди омолоджують дерева, обрізаючи зайве. Зазвичай це сухі, зламані дерева, яким даємо друге життя. Ми дотримуємося ідеї розумного використання природних ресурсів. Дерево для нас – це щось живе, воно може висихати чи набухати від вологи, давати тріщини. Кожна гілка, кожен стовбур по-своєму унікальний. Ми намагаємося підкреслити такі особливості, створювати вироби з урахуванням того, як дерево може повестися, як може змінитися.

вироби з дерева, український виробник

Ми працюємо з тим деревом, яке нам вдається знайти, зараз це волоський горіх, абрикос, акація, бук, шовковиця, сосна і вільха. Завдяки тому, що дерево, яке ми використовуємо, сухе, знайдене, зі своїми особливостями, його вигляд дуже впливає на те, як виглядатимуть наші вироби.

Кожен вид дерева унікальний по-своєму. Тут і щільність самого дерева, і фактура річних кілець. У шовковиці, наприклад, почергово йдуть то щільні шари, то м’які, це потрібно враховувати. Залежно від того, яку деревину обрати, змінюється час роботи над виробом і міра докладених зусиль. Ложку з липи можна вирізати за кілька годин, а ось із акації (це одне з найщільніших порід дерев) доведеться різати дуже довго!

Дизайн

Часто при створенні виробу ми відштовхуємося від першочергового виду дерева. Тут ми завжди шукаємо цікаві гілки, пеньки, вимиті водою, старі зруби. І  мають унікальні особливості, які ми можемо доповнити і підкреслити.

Дизайн наших робіт народжується сам з якогось попереднього задуму, проекту чи з огляду на  природні форми дерева. Або й буває так, що в процесі виготовлення результат відрізняється від задуманого через якісь фактори, і нам це подобається. В цьому є труднощі і своя інтрига від того, що вдасться в результаті. З невеликих гілочок ми вирізаємо ложки і піали, зі стовбурів – чаші, тарілки й дошки, з кривих гілок і пеньків – лампи.

вироби з дерева, український виробник

Посуд

Коли купуєш дерев’яний посуд, звісно, варто звернути увагу на якість виробу, на гладкість шліфування і на те, чим вкритий виріб і чи вкритий він взагалі. Якщо він нічим не вкритий, то такий виріб не служитиме довго, змінить свій колір, зовнішній вигляд дуже швидко. Якщо він вкритий акриловими фарбами, то не призначений для їжі, а лише декоративний. Найкраще покриття  для посуду – це багаторазове просочування лляною олією і восковою мастикою.  Це повністю захищає посуд від грибка й плісняви, а також вологи і впливу зовнішніх факторів.

вироби з дерева, український виробник

вироби з дерева, український виробник

Догляд

Перш за все дерев’яний посуд потрібно любити і не лінуватися доглядати за ним. Тримати в чистому сухому місці, мити одразу після використання і витирати насухо, не залишати у воді, щоб дерево не просочилося вологою. І періодично оновлювати поверхню виробу дрібним наждачним папером та лляною олією. Тоді посуд служитиме вам багато років і стане ще гарнішим та індивідуальнішим під час використання.

Вироби з дерева “Біла Хвоя”! http://belayahvoya.com/#1

Фото з архіва «Білої хвої»

verte