Як писати про Львів туристичний? Особливо якщо ти вже давно тут не почуваєшся гостем. І водночас ще надзвичайно далеко від того, щоб зватися львів’янкою? Просто заплющити очі, видихнути і розповісти, як це – любити Львів. Уперше Львів однаковий майже для всіх: ейфорія від зустрічі з ним затуманює очі, й ти не бачиш брудних передмість, пошарпаного залізничного району, якщо приїздиш потягом, не лякаєшся натовпів таких, як і ти, а всі нюанси обов’язкових для відвідування закладів мережі «Локаль» видаються незначними. Місто-емоція, місто-настрій, місто-свято! Хіба може бути інакше? Виявляється, може.

НАСТРІЙ МІСТА

НАСТРІЙ МІСТА, ЛЬВІВ
фото: Ігор Устинський

НАСТРІЙ МІСТА, ЛЬВІВ
фото: Ігор Устиньікий

Доволі просто приїхати до Львова вдруге – і от… дощ уже не такий і романтичний, живих скульптур забагато, туристів просто навала, а в «Криївку» йти вже неприкольно. І тут ваші стосунки з містом переходять на наступний рівень. А це означає вихід за межі «туристичної» зони і пошук нових маршрутів. Саме в такі моменти найлегше знайти прекрасні будинки на вулицях Лисенка чи Пекарській, потрапити на якусь подію в Медіатеці або обрати для себе найсмачніше вино в котрійсь із винарень Староєврейської.

Відкривати Львів можна щодня. Навіть якщо ви тут живете, іноді просто змініть свій маршрут з роботи додому – і неодмінно знайдете те, чого раніше не бачили. А можна просто сісти на трамвай і їхати доти, доки око не вхопиться за гарний будинок чи кав’ярню.

фото: Катерина Головко

НАСТРІЙ МІСТА, ЛЬВІВ
фото: Катерина Головко

Одного разу до винарні, що на Староєврейській, зайшла літня пара, на вигляд – типові туристи: наплічники, зручний одяг, фотоапарат. Але коли зробили замовлення, то розповіли, що насправді вони… львів’яни, які щонеділі влаштовують собі туристичну прогулянку рідним містом. І щоразу знаходять щось нове! Місто змінює свій характер протягом одного дня, а що казати про тижні, місяці, роки?

Снідати у Львові непросто, особливо якщо ви рання пташка: сніданкове меню популярних закладів починає діяти з 11-ї години! Але є альтернатива. З шостої ранку можна снідати у «Щось цікаве» на площі Ринок, з сьомої – у «Кентаврі», що поряд, з 7.30 – у «Світі кави», що на площі Катедральній. Для соньків список закладів, де можна поснідати, вже в рази більший. Але відзначити варто «Білку», що у ТЦ «Роксоляна» на площі Соборній, «СОВА кафе» на вулиці Староєврейській та «Блеквуд кофі» на площі Ринок та вулиці Лесі Українки.

НАСТРІЙ МІСТА, ЛЬВІВ
фото: Ліза Власенко

НАСТРІЙ МІСТА, ЛЬВІВ
фото: Ліза Власенко

Обідати треба і можна де завгодно. Лише уникайте скупчень туристів. А справді галицьку їжу варто спробувати в «Кумплі» на площі Митній та в тому ж таки «Кентаврі».

Не забувайте перекусити! Ідеальний варіант – гофри в «Ла фамілія» на Староєврейській. Або круасани в проїзді Крива Липа. Або шоколад, якого багато скрізь. Або будь-що, що вам сподобається, – лише додайте келих червоного сухого, бо до вечері близько.

До речі, вечеряти варто, наприклад, у «Х&Х» – цікаве поєднання хот-догів, хачапурі, шампанського та устриць. Або в «Бачевських». Чи в прекрасному «Вінтаж Бутик Готелі».

Львів – місто, де є все. Будинки, наче вирізані з книжки казок, щирі люди, смачна їжа, неймовірно цікаві події, величезні парки. І якось випадково з’ясується, що житло вже знайшлось, робота теж, і пора переїздити сюди назавжди. Звісно, є й інший бік медалі, але хіба варто про це говорити зараз? Адже вино таке смачне, повітря тепле…

Якщо усе складеться, погода буде прихильною, а кава на Катедральній смачною – Львів вас упіймає!

текст: Олександра Власюк, foodnerdua.blogspot.com

[ultimate_spacer height=”75″ height_on_tabs=”50″ height_on_mob=”50″]

поділитися

797 views

[ultimate_heading heading_type=”customizable” heading_content=”Популярні записи | дизайн” heading_typography_type=”google_fonts” main_heading_font_size=”14″][/ultimate_heading]
verte